Dąbrowa Dobrzeń Wielki Komprach-
cice
Łubniany Murów Niemodlin Ozimek Popielów Prószków Tarnów Turawa Tułowice

Oldboje Victorii Chróścice zagrali z gośćmi z Berlina. Zadecydowały rzuty karne

Oldboje Victorii Chróścice przegrali w rzutach karnych spotkanie przeciwko niemieckiemu Freizeit Kickers Berlin.

– Bardziej od wyniku liczyła się dla nas zabawa – mówi Henryk Pylla, zawodnik Victorii Chróścice. –Freizeit Kickers Berlin byli u nas już rok temu. Wtedy wygraliśmy 5:3. Kolegom z Berlina spodobało się u nas i dziś zagraliśmy rewanż – dodaje.

W 34. min po trafieniu Kamalskiego na prowadzenie wyszła Victoria Chróścice. Choć obie ekipy sytuacji miały jeszcze sporo, wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie raz dominowali goście, a raz gospodarze. Trudno jednak było wskazać faworyta. Goście z Berlina wyrównali w końcówce. Bramkarza pokonał Tim. Potrzebny był konkurs rzutów karnych.

Pierwszy do piłki podszedł Chrille, zawodnik Freizeit Kickers. Jego uderzenie obronił bramkarz. Golkiperowi nie podołał także Zimolong. W drugiej serii „jedenastki” egzekwowali Rico i Smyk. Obaj trafili.

Później prowadzenie 2:1 berlińczykom dał Bassam, a strzelający po nim Smyk nie trafił do siatki. W czwartej serii ani Viktor, ani Kupczyk nie zdołali pokonać bramkarzy. Mecz rozstrzygnął Harald, który w ostatniej serii dał gościom prowadzenie 3:1 nie pozostawiając Chróścicom szans na wyrównanie.

Spotkanie rozegrano w ramach drugiego dnia 3-dniowego festynu na stadionie Victorii Chróścice. Wcześniej odbyły się zawody piłkarskie i siatkarskie. Sobotnią część imprezy zakończyła zabawa z zespołem Red Angel.

Dzień wcześniej odbył się uliczny „Bieg po Chrust” i mecz juniorów Victoria Chróścice – Olimpia Lewin Brzeski.

Na niedzielę zaplanowano m.in. mszę na płycie boiska (10:30), występy artystów (od 15:00) i mecz piłkarski pomiędzy Victorią a Unią Krapkowice. 3-dniową imprezę zwieńczy zabawa taneczna z DJ Dee Pushem (21:00).

fot: Natalia Gusta