Dąbrowa Dobrzeń Wielki Komprach-
cice
Łubniany Murów Niemodlin Ozimek Popielów Prószków Tarnów Turawa Tułowice

Sparingi. TOR Dobrzeń Wielki – Silesius Kotórz Mały 4:1 [ZDJĘCIA]

TOR Dobrzeń Wielki pokonał u siebie Silesiusa Kotórz Mały 4:1. Dla dobrzeniaków był to ostatni sparing przed startem Klasy Okręgowej.

Sobotni (5 sierpnia) mecz zdominowali piłkarze TOR-u. W 26. min TOR na prowadzenie wyprowadził Rupental, który dostał piłkę po rzucie wolnym Luptaka i przelobował stojącego wysoko bramkarza Silesiusa.

Dwa kolejne trafienia przed przerwą dołożyli jeszcze Benedyk i Luptak. Obaj punktowali po wyminięciu bramkarza i strzale na pustą bramkę.

Druga połowa przyniosła Dobrzeniowi czwartą bramkę. Po dośrodkowaniu do piłki wyskoczyli napastnicy TOR-u, obrońcy Silesiusa i bramkarz Jakub Koczwański, który chwycił futbolówkę, ale nie na długo. Po chwili zderzył się z kolegą z drużyny i wypuścił ją, a dogodną sytuację wykorzystał Henke.

Jedyna bramka dla Silesiusa padła w samej końcówce. Po rzucie rożnym piłkę do siatki posłał Tomczak.

– Jestem zadowolony z postawy moich zawodników w dzisiejszym spotkaniu. Już ostatni sparing przeciwko Starowicom pokazał, że jest duży postęp – przyznaje Jarosław Draguć, trener TOR-u.

– Cieszę się, że zawodnicy zaczynają ufać mojemu pomysłowi na grę, bo wraca ich pewność siebie i wiara w to, że potrafią grać w piłkę – mówi.

Mecz przeciwko Silesiusowi był dla TOR-u ostatnim z pięciu sparingów przygotowujących do sezonu w Klasie Okręgowej. Wcześniej dobrzeniacy przegrali ze Swornicą Czarnowąsy 0:4, z Piastem Strzelce Opolskie 1:3 i Starowicami 1:2, ale wygrali z Rudatomem Kępą 3:2.

Jarosław Draguć uważa, że jego zespół jest gotowy na nadchodzący sezon. – Zawodnicy wrócili z wczasów, więc mamy całą kadrę do dyspozycji. Pod względem kondycyjnym jesteśmy przygotowani i myślę, że przez ostatni miesiąc zrobiliśmy wszystko, aby dobrze wejść w nowy sezon – mówi.