Powiat opolski Chrząsto-
wice
Dąbrowa Dobrzeń Wielki Komprach-
cice
Łubniany Murów Niemodlin Ozimek Popielów Prószków Tarnów Turawa Tułowice

Oto pełna lista wyborców z Opola (Oppeln) w 1891 roku

W 1891 roku w Opolu (Oppeln) prawo głosowania miało 1349 mieszkańców. "Listę mieszczan uprawnionych do głosowania na 1891" (Liste der Stimmfähigen Bürger pro 1891) opublikowała opolska "Gazeta Miejska" (Stadt-Blatt) w numerze 45 z 7 listopada 1891 roku. Listę opublikowano jako sześciostronicowy dodatek specjalny (Extraordinaire Beilage). Wyborcy podzieleni byli na trzy klasy (Abtheilung). Obok nazwisk podano też zawody wyborców.

Poniżej winieta wspomnianego wydania "Stadt-Blatt" oraz fragment pierwszej strony listy wyborców. Jeszcze niżej przepisana pełna lista wyborców (w jej przepisywaniu uczestniczyli: Manfred Kansy z Berlina - 68%, Sandra & Michał Badurowie z Berlina - 17%, Piotr Badura z Brynicy - 10%, Stanisław Szynkowski z Karłowic - 5%).

Przy przepisywaniu 1349 wyborców ze słabo czytelnych zdjęć gazety, pisanej nieużywanym dziś krojem liter, nie da się uniknąć pomyłek. Jeśli więc ktoś zauważy błąd, lub tylko będzie mieć wątpliwości, to proszę o sygnał na adres e-mail:

beczka@ceti.com.pl

I klasa (I. Abtheilung):

1 Oberschlesische Portland-Cementfabrik; vertreten durch den Fabrikbesitzer Leopold Frankfurther
2 Portland Cementfabrik (Aktiengesellschaft) vorm. F. W. Grundmann
3 Siegfried Friedländer, Stadtrath und Brauereibesitzer
4 Adolph Giesel, Commerzienrath u. Stadtrath
5 Julius Pringsheim, Brauereibesitzer
6 Jakob Engel, Cigarrenfabrikant
7 Max Friedländer, Brauereibesitzer
8 Max Pringsheim, Brauereibesitzer
9 Dr. Rudolph b. Bitter, Reg.-Präsident
10 Siegfried Pringsheim, Cigarrenfabrikant
11 Julius Feuerstack, Rechtsanwalt
12 Franz Sprenger, Fleischermeister
13 Louis Capauner, Rentier
14 Samuel Gurassa, Kaufmann
15 Heinrich Pawel, Kaufmann
16 Leopold Cohn, Rechtsanwalt
17 Ladislaus Reymann, Banquier
18 Bernhard Friedländer, Mühlenbesitzer
19 Karl Böttcher, Maurermeister
20 Vinzent Kampa, Hausbesitzer
21 Erdmann Konietzko, Brauereibesitzer
22 Karl Hoffmann, Fabrikdirektor
23 Ernst Muhr, Apotheker
24 Franz Bertzik, Wurstfabrikant
25 Siegismund Juliusburg, Kaufmann
26 Paul Moebius, Reg.- und Baurath
27 Ernst Pfeiffer, Zimmermeister
28 Karl Rossé, Partikulier
29 Paul Vogt, Rechtsanwalt
30 Paul Grundmann, Ober-Reg.-Rath
31 Franz Waujura, Böttchermeister
32 Salo Heilborn, Gastwirth

II klasa (II. Abtheilung):

1 Fritz Schlesinger, Kaufmann
2 Markus Wagner, Cigarrenfabrikant
3 Paul Schiffmann, Rechtsanwalt
4 Leopold Frankfurther, Fabrikdirektor
5 Oskar Matterne, Fabrikdirektor
6 Jakob Kleinert, Kaufmann
7 Karl Adamschek, Landger.Kath. a. D.
8 Gottlieb v. Jagow, Reg.-Referendar
9 Paul Buffa, Maurermeister
10 Viktor Muhr, Kaufmann
11 Richard Koerber, Kaufmann
12 Moritz Kassel, Kaufmann
13 J. M. Littaur, Kaufmann
14 Siegmund Rosenbaum, Rechtsanwalt
15 Adolph Wittner, Kaufmann
16 Dr. Max Beseler, Landger.-Präsident
17 Paul Hertel, Fleischermeister
18 Gustav Raabe, Buchdruckereibesitzer
19 Karl Jussek, Kaufmann
20 Reinhold Hattwich, Kürschnermeister
21 Moritz Lindner, Landger.-Director
22 Jakob Leonartz, Reg.- und Baurath
23 Adolph Siwinna, Kaufmann
24 Rudolph Tietze, Stadtrath u. Zimmerm.
25 Albert Hertel, Fleischermeister
26 Karl Steemann, Böttchermeister
27 Rudolf Lachs, Kaufmann
28 Karl Kurtz, Bäckermeister
29 Hermann Krupski, Kaufmann
30 Boleslaus Rosinski, Justizrath und Rechtsanwalt
31 Karl Exner, Apotheker
32 Otto Piegza, Direktor
33 Hermann Lange, Hotelbesitzer
34 Paul Bauer, Weinkaufmann
35 Adam Nischik, Hausbesitzer.
36 Dr. Ismar Schlesinger, pract. Arzt
37 Philipp Schmidt, Amtsger.-Rath
38 Johannes Konietzko, Kaufmann
39 Salo Cohn, Kaufmann
40 Paul Feilhauer, Bür.-Vorsteher
41 Wilhelm Simon, Spediteur
42 Robert Contenius, Cigarrenfabrikant
43 Franz Baydel, Kaufmann
44 Julius Paul, Maurermeister
45 Heinrich Korus, Kaufmann
46 Gustav Schacht, Regierungsrath
47 August Tasche, Regierungsrath
48 Karl Oesterreich, Partikulier
49 Karl Wolf, Bahnhofsrestaurateur
50 Adolf Patrzek, Kaufmann
51 Julius Cohn, Kaufmann
52 Otto Wurst, Cigarrenfabrikant
53 Georg Hoefer, Ober-Apotheker
54 Julius Gurassa, Kaufmann
55 Gustav v. Paczensky, Rittergutsbesitzer
56 Paul Trentin, Bürgermeister und Regierungsrath a. D.
57 Nathan Blumenfeld, Kaufmann
58 Rudolf Halama, Fleischermeister
59 Dr. Alexander v. Czarnowski, pract. Arzt
60 Emil Melcher, Wurstfabrikant
61 Konrad Rahner, Hotelpächter
62 Jakob Abraham, Destillateur
63 Rudolph Vitz, Regierungsrath
64 Karl Loesch, Fabrikbesitzer
65 Hermann Proskauer, Kaufmann
66 Theodor Adamczyk, Stadtrath
67 August Halama, Fleischermeister
68 Erich Schmidt, Maurermeister
69 Salomon Kassel, Kaufmann
70 Wilhelm Tusche, Rechnungsrath
71 Wilhelm Rüffer, Generalagent
72 Wilhelm Baeumer, Cultur-Ingenieur
73 Paul Bega, Böttchermeister
74 Edmund Schwartz, Seifenfabrikant
75 Reinhold Cytronowsky, Kaufmann
76 Hermann Bertzik, Stadtrath
77 Heinrich Geyer, Kaufmann
78 Rudolph Schoulz, Verw.-Ger.-Direktor
79 Gustav Schneider, Amtsger.-Rath
80 Hugo Wolff, Landger.-Rath
81 Georg Hüpeden, Ober Reg.-Rath
82 Nehemias Rachwitz, Kaufmann
83 Johann Karrasch, Brauereibesitzer
84 Wilhelm Münzer, Kaufmann
85 Melchior Beyer, Gerichtssekretair
86 Siegfried Bial, Kaufmann
87 Arthur Krug, Cigarrenfabrikant
88 Wilhelm Krug, Cigarrenfabrikant
89 Fedor Heymann, Kaufmann
90 Karl Karl Koserowsky, Bäckermeister
91 Georg Maske, Buchhändler
92 Albert Chrometzka, Kaufmann
93 Hermann Karcher, Fabrik-Direktor
94 Dr. Ernst Wahner, Professor
95 Louis Schück, Kaufmann
96 Philipp Spallek, Kaufmann
97 Johann Friedrich, Bäckermeister
98 Isidor Wiener, Kaufmann
99 Oscar Becker, Maler
100 Joseph Hennek, Bauunternehmer
101 Franz Przybilla, Fleischermeister
102 Max Kassel, Kaufmann
103 Franz Scholz, Kaufmann
104 Otto Popp, Kaufmann
105 Fedor Christoph, Gerbermeister
106 Franz Heintze, Seifenfabrikant
107 Wilhelm Schück, Kaufmann
108 Eduard Emil v. Hermensdorff, Landgerichts-Rath
109 Oskar Lange, Kaufmann
110 Dr. Karl Uschner, Gerichtsrath
111 August Roczek, Gastwirth
112 Samuel Lichtwitz, Kaufmann.
113 Joseph Heilborn, Destillateur.
114 Julius Bauer, Braumeister.
115 Dr. Berthold Fuchs, pract. Arzt
116 Karl Weilshäuser, Landger.-Rath
117 Anton Christoph, Gerbermeister
118 Jonas Orgler, Kaufmann
119 Otto Tuerke, Regierungsrath
120 Robert Cohn, Landger.-Rath
121 Siegbert Schmula, Landger.-Rath
122 Eberhardt Sachse, Landger.-Direktor und Geh. Justiz-Rath
123 Joseph Wolff, Buchdruckereibesitzer
124 Johannes Schreier, Schulrath
125 Ferdinand Klich, Bauunternehmer
126 Franz Schneider, Schlossermeister
127 Johann Willecke, Hausbesitzer
128 Wilhelm Than, Brauereibesitzer
129 Johann Jonientz, Landrentmeister a. D.
130 Otto Lobach, Reg.- und Baurath
131 Adolph Schubert, Landger.-Rath
132 Dr. Karl Montag, Reg. u. Schulrath
133 Albert Gerlach, Königl. Landrath
134 Otto Tarnogrocki, Rechnungsrath
135 Karl Jaros, Hausbesitzer
136 Franz Kurtz, Kaufmann
137 Johann Korus, Kaufmann
138 Dr. Arthur v. Gizycki, Regierungsrath
139 Paul Grosse, Regierungsrath
140 Friedrich Schumann, Direktor
141 Max v. Stössel, Regierungsrath
142 Fritz Schultz, Zimmermeister
143 Hermann Altmann, Prokurist
144 Max Friedländer, Kaufmann
145 Wilhelm Dombrowsky, Kaufmann
146 Albert Krieger, Kassirer
147 Albert Kandziora, Ackerbürger
148 Heinrich John, Bäckermeister
149 Adolph Goldfeld, Kaufmann
150 Franz Theindel, Töpfermeister
151 Wilhelm Heymann, Hausbesitzer
152 Adolph Schmidtmann, Regier.- und Medizinal-Rath
153 Valentin Suttinger, Regierungsrath
154 Berthold Wendt, Fabrikbesitzer
155 Ismar Engel, Lagerhalter
156 Thomas Wotzka, Wurstfabrikant
157 Wilhelm Kiwus, Bäckermeister
158 Erich Kloß, Maurermeister
159 Theodor Rietsch, Ger.-Kassenrendant
160 Karl Faschinka, Hausbesitzer
161 Eugen Bogatsch, Amtsger.-Rath
162 August Kabus, Kreissecretair
163 Oswald Hildebrandt, Böttchermeister
164 Berhard Cohn, Kaufmann
165 Theodor Ritsche, Bäckermeister
166 Moritz Reichmann, Kaufmann
167 Siegfried Scheier, Kaufmann
168 Ernst Moses, Wurstfabrikant
169 Hugo Heckmann, Gerbermeister.
170 Louis Birnbaum, Destillateur
171 Adolf Sitte, Vergolder
172 Dr. Karl Kloje, Kreisphysikus
173 Karl Satzky, Schumachermeister
174 Markus Cohn, Kaufmann
175 Wilhelm Preuß, Steuerrath
176 Isidor Bruck, Kaufmann
177 Gustav Adank, Bau-Inspektor
178 Josef Bartetzko, Hausbesitzer
179 Karl Lichhorn, Kaufmann
180 Valentin Goretzki, Seifenfabrikant
181 Joseph Janske, Landger.-Rath
182 Josef Frost, Kaufmann
183 Franz Mainka, Hausbesitzer
184 Johann Cimbollek, Gastwirth
185 Alexander Süßkind, Kaufmann
186 Reinhold Pletz, Kaufmann
187 Adolf Kassel, Kaufmann
188 Alois Böhm, Landrentmeister
189 Otto Roemer, Major a. D. und Beigeordneter.
190 Dr. Karl Brüll Gymnasial-Direktor
191 Eduard Kupfer, Regierungsrath
192 Karl Bauer, Reg.- und Baurath
193 Fritz Maywald, Postrath
194 Iwan Sobeczko, Landmesser
195 Hermann Ulrich, Kataster-Inspektor
196 Oskar Stephantschik, Zimmermeister
197 Albert Fränkel, Kaufmann
198 Gustav Thiel, Vers.-Beamter
199 Heinrich Kuhlmann, Kreisbaumeister
200 August Franczok, Hausbesitzer
201 Ludwig Flohr, Hausbesitzer
202 Gustav Beyer, Major a. D.
203 Alexander Holzbecher, Hausbesitzer
204 August Czernitzki, Maler

III klasa (III. Abtheilung):

1 Paul Fieber, Tapezier
2 Salo Proskauer, Kaufmann
3 Alexander Sendel, Rechnungsrath
4 Karl Boßfeldt, Forstmeister
5 Dr. Hugo Starkowsky, Amtsrichter
6 Emanuel Herfort, Fabrikbesitzer
7 Dr. Franz Schneider, Sanitätsrath
8 Joseph Wünsch, Braumeister
9 Joseph Hruby, Schlossermeister
10 Wilhelm Bitter, Kaufmann
11 Adalbert Scholz, Seifenfabrikant
12 Samuel Cohn, Kaufmann
13 Franz Gambietz, Ackerbürger
14 Heinrich Iwainski, Bäckermeister
15 Theodor Weyer, Reg.- und Baurath
16 Paul Schylla, Geh. Reg.-Rath
17 Richard Kranich, Postrath
18 Paul Schmidt, Reg.-Haupt-Kassen-Ober-Buchhalter
19 Karl Langner, Gymnasial-Oberlehrer
20 Dr. Jakob Schrammen, Gymnasial-Oberlehrer
21 August Herschel, Hutmachermeister
22 Hermann Grapow, Reg.-Baumeister
23 Otto Stoof, Reg.-Baumeister
24 Karl Knietsch, Schmiedemeister
25 Oskar Buchali, Reg.-Sekretair
26 Heinrich Braxator, Ger.-Sekr. a. D.
27 Ferdinand Mehl, Kaufmann
28 Johann Stach, Bäckermeister
29 August Neumann, Restaurateur
30 Hermann Schlesinger, Kaufmann
31 Franz Bromma, Bäckermeister
32 Hermann Beyer, Pfefferküchler
33 August Salchow, Restaurateur u. Hausbesitzer
34 Valentin Jambor, Mechanikus
35 Johannes Buffa, Postdirektor
36 Karl v. Oertzen, Landrichter
37 Ernst Hellwig, Forstmeister
38 Ferdinand Ehle, Postrendant
39 Moritz Unger, Hausbesitzer
40 Karl Schoppig, Betr.-Kassen-Rendant
41 August Scholz, Reg.-Sekretair
42 Hugo Schönborn, Ober-Steuer-Revisor
43 Karl Klose, Ob.-Postkassen-Buchhalter
44 Ferdinand Dzemski, Gärtner
45 Georg Czaja, Reg.-Sekretair
46 Johannes Franzke, Gymnas.-Lehrer
47 Franz Wistup, Hausbesitzer
48 Johann Salzburg, Bauunternehmer
49 Joseph Cholewa, Fleischermeister
50 Karl Gattke, Sattlermeister
51 Heinrich Hartmann, Bäckermeister
52 Carl Zacharzowski, Kaufmann
53 Paul Scholz, Kaufmann
54 Julius Huch, Restaurateur
55 Karl Steemann, Töpfermeister
56 Heinrich Henselmann, Conditor
57 Theodor Wontropka, Tischlermeister
58 Karl Galler, Schornsteinfegermeister
59 Heinrich Haselbach, pract. Thierarzt
60 Franz Meyberg, Buchdruckereibesitzer und Redacteur
61 Hugo Heidenreich, Kaufmann
62 Max Kaiser, Kaufmann
63 Robert Czeluschke, Buchdrucker
64 Oskar Hoernig, Tischlermeister
65 Emil Röhr, Gymnas.-Oberlehrer
66 Johannes Jendrzok, Reg.-Hpt.-Kassen-Kassirer
67 Emil Salomon, Ober-Postdirektions-Sekretair
68 Karl Hünecke, Reg.-Sekretair
69 Karl Zwick, Kanzleirath
70 Ferdinand Pietsch, Landger.-Sekretair
71 Hugo Schwarzer, Reg.-Sekretair
72 Johannes Schilling, Dep.-Thierarzt
73 Hans Roeser, Landrichter
74 Fedor Meyer, Rechnungsrath
75 Bruno Ueberall, Landrichter
76 Rudolph Hey, Eisenbahn-Maschinen-Meister
77 Moritz Heidenreich, Postinspector
78 Robert Simon, Gymnas.-Lehrer
79 Phylemon Boye, Ober-Postkassen-Buchhalter
80 Franz Pranzinsky, Kgl. Rentmeister
81 Dr. Franz Sprotte, Gymnas.-Lehrer
82 August Baron, Fleischermeister
83 Emil Tkotz, Töpfermeister
84 Joseph Ubrich, Schiffer
85 Richard Geisler, Consistorialrath
86 Bruno Koserowsky, Restaurateur
87 Franz Spirra, Hausbesitzer
88 Gustav Scholz, Buchhalter
89 Paul Barannek, Kaufmann
90 Josef Scheer sen., Schlossermeister
91 Samuel Riesenfeld, Kaufmann
92 Georg Scholz, Kaufmann
93 Wilhelm Gratzmann, Hauptamtsrendant
94 Otto Schulz, Kaufmann
95 Max Hubrich, Spediteur
96 Karl Emmerling, Klemptnermeister
97 Joseph Schweda, Vorwerksbesitzer
98 Roman Burghardt, Gerichtssekretair
99 Joseph Skoruppa, Tischlermeister
100 Anton Torka, Gemeinde-Einnehmer
101 Eduard Schleicher, Präparanden-Anstalts-Dirigent
102 Johann Ritsche, Rechnungsrath
103 Karl Reichel, Eisenb.-Buchhalter
104 Alois Glatzel, Staatsanw.-Sekretair
105 August Herden, Ob.-Postdir.-Sekretair
106 Hermann Mund, Rechnungsrath
107 Ignatz Gawron, Ober-Postsekretair
108 Joseph Frömmert, Reg.-Sekretair
109 Paul Hitschfeld, Ob.-Postdir.-Sekretair
110 Louis Brinnitzer, Kaufmann
111 Karl Dirska, Kaufmann
112 Ludwig Hauptmann, Chor-Dirigent
113 Siegmund Meckauer, Kaufmann
114 Edmund Baade, Kaufmann
115 Caspar Wrzodek, Curatus
116 Georg Franke, Glasermeister
117 Christian Leibfried, Stadtrath
118 Andreas Nitzpon, Postschaffner
119 Karl Zalder, Kürschnermeister
120 Franz Rasel, Klemptnermeister
121 Franz Dambon, Schnupftabakfabrikant
122 Josef Skaletz, Restaurateur
123 Siegfried Stern, Kaufmann
124 Valentin Cebulla, Stellmacher
125 Dr. Paul Baumm, Direktor der Prov.-Heb.-Lehranstalt
126 Gustav Ehrmann, Ob.-Steuer-Controleur
127 Emil Casper, Staatsanwalt
128 Hermann Langner, Amtsrichter
129 Karl Sommerkorn, Reg.-Baumeister
130 Herrmann Heise, Reg.-Baumeister
131 Hermann Fülles, Reg.-Baumeister
132 Karl Krüger, Reg.-Baumeister
133 Karl Broll, Gerichtssekretair
134 Karl Hirth, Gerichtssekretair
135 Arthur Pillardy, Reg.-Hpt.-Kassen-Buchhalter
136 Paul Schwenzner, Reg.-Sekretair
137 Karl Wache, Kanzlei-Inspektor
138 Wilhelm Heubach, Gerichtssekretair
139 Johann Soika, Gerichtssekretair
140 Karl Schmidt, Kreis-Kommunal-Kassenrendant
141 Otto Binzer, Reg.-Assessor
142 Wilhelm Beck, Gymnas.-Lehrer
143 Franz Namislo, Verkehrs-Controleur
144 Paul Schammel, Postsekretair
145 Anton Wagner, Agent
146 Rudolph Stier, Reg.-Assessor
147 Vinzent Piechotta, Maurerpolier
148 Otto Pohl, Ober-Steuer-Controleur
149 Theodor Kubitza, Bäckermeister
150 Heinrich Reimann, Gärtner
151 Günther Krille, Kaufman
152 Eduard Doß, Betr.-Controleur
153 Adolf Lassak, Hausbesitzer
154 Franz Wieczorek, Schlossermeister
155 Karl Kaulfersch, Pfefferküchler
156 Otto Baumann, Inspektor
157 Markus Gurassa, Kaufmann
158 Albert Czech, Hausbesitzer
159 Wilhelm Schlesinger, Destillateur
160 Isidor Fuchs, Kaufmann
161 Johann Fieweger, Schankwirth
162 Johann Hointza, Schneidermeister
163 Franz Olschowsky, Bäckermeister
164 Peter Muschallek, Hausbesitzer
165 Martin Piechatzek, Ackerbürger
166 Wilhelm Weiß, Restaurateur
167 Friedrich Hütter, Fleischermeister
168 Anton Kraffczyk, Bäckermeister
169 Heinrich Trilling, Reg.- und Gewerbe-Rath
170 Wilhelm Aust, Restaurateur
171 Adolph Doktor, Partikulier
172 Karl Hasler, Gärtner
173 Dr. Adolph Wiener, Rabbiner
174 Ernst Zimmermann, Disponent
175 Ernst Lößner, Werkmeister
176 Robert Baeumer, Techniker
177 Julius Dehmel, Disponent
178 Gottfried Peschel, Gastwirth
179 Joseph Bartetzko, Gastwirth
180 August Skoruppa, Bäckermeister
181 Karl Zimmermann, Töpfermeister
182 Patrizius Ratowicz, Gefangen-Inspektor
183 Heinrich Meyer, Telegr.-Direktor
184 Ernst Argo, Reg.-Sekretair a. D.
185 Bernhard Reichelt, Reg.-Sekretair
186 Joseph Krause, Reg.-Kanzlist
187 Wilhelm Porsch, Erzpriester und geistl. Rath
188 Lorenz Stottko, Hausbesitzer
189 Gustav Schliebitz, Betr.-Sekretair
190 Gustav Profe, Postbür.-Assistent
191 Wilhelm Blümel, Gymnas.-Lehrer
192 Karl Dehmel, Ger.-Kassen-Controleur
193 Karl Schneider, Staatsanw.-Sekretair
194 August Wolff, Stat.-Vorsteher
195 Karl Melz, Restaurateur
196 Franz Weiß, Hutmachermeister
197 Karl Kuballa, Friseur
198 Karl Seidel, Schuhmachermeister
199 Julius Sensky, Kunstgärtner
200 Robert Reichel, Bahnmeister a. D.
201 Otto Müller, Gerichtsvollzieher
202 Daniel Pinkuß, Kleiderhändler
203 August Fischer, Handschuhmacher
204 Berthold Wolff, Kaufmann
205 Johann Klopatowsky, Tischlermeister
206 Adolph Herlitz, Kaufmann
207 Stephan Mrosczok, Steuer-Aufseher
208 Karl Brunner, Restaurateur
209 Fritz Kellner, Gastwirth
210 Max Stettinius, Kaufmann
211 Theodor Salzburg, Loc.-Führer a. D. und Hausbesitzer
212 Paul Dlugosch, Hausbesitzer
213 Johann Nowak, Bäckermeister
214 Nikolaus Mendla, Tischlermeister
215 Peter Schimainski, Schuhmachermeister
216 Paul Wilczek, Reg.-Sekretair
217 Jakob Blach, Hausbesitzer
218 Andreas Köhler, Schneidermeister
219 Otto Jauernick, Restaurateur
220 Max Koslowsky, Lederhändler
221 Paul Kleiner, Fleischermeister
222 Max Schäffer, Kaufman
223 August Wystup, Hausbesitzer
224 Georg Nerlich, Maurermeister
225 Fritz Sporleder, Kreisthierarzt
226 Franz Hentschel, Ober-Postdir.-Sekretair
227 Paul Ziora, Kaufmann
228 Karl Klein, techn. Eisenb.-Sekretair
229 Robert Künzel, Wirthschafts-Inspector
230 Karl Görlich, Landger.-Sekretai
231 Joseph Schlesinger, Kaufmann
232 Karl Breuer, Postkanzlist
233 Rudolph Aust, Postkanzlist
234 Max von Glinsky, Postsekretair
235 Rudolph Fischer, Postassistent
236 Alexander Reußner, Postassisten
237 Julius Jung, Gymnasiallehrer
238 Wilhelm Wiesand, Reg.-Assessor
239 Albert Schumann, Friseur
240 Karl Rudolph, Feldmesser
241 Ferdinand Wallitzek, Güter-Vorstehe
242 Paul Thill, Tapezier
243 Heinrich Baron, Kaufmann
244 Eduard Fränkel, Kaufmann
245 Oskar Balthaser, Buchhalter
246 Moritz Schäffer, Kaufmann
247 Otto Reisch, Vers.-Beamter
248 Joseph Landau, Restaurateur
249 Georg Kephalides, Vers.-Inspektor
250 August Glauer, Maschinenmeister
251 Rudolph Thiele, Kaufmann
252 Kaspar Mayer, Zimmerpolier
253 Emil Burghardt, Ger.-Diener a. D.
254 Peter Smolarczyk, Uhrmacher
255 Karl Sprotte, Maler
256 Paul Preschkowitz, Stadt.-Kapellmeister
257 Heimann Fuhrmann, Kaufmann
258 Wilhelm Pietsch, Viktulienhändle
259 Joseph Rademacher, Gastwirth
260 Franz Hennek, Bäckermeister
261 Franz Bude, Hausbesitzer
262 Emil Kelchhäuser, Bäckermeister
263 Paul Wolff, Webermeister
264 Heinrich Ossig, Wirthschafts-Inspektor
265 Karl Hirschmann, Spediteur
266 Georg Henke, Buchhändler
267 Emil Gurassa, Kaufmann
268 Paul Bernard, Kaufmann
269 Ignatz Sombek, Seilermeister
270 Karl Wiehle, Schiffer
271 Franz Czaja, Hausbesitzer
272 Achilles Pawelke, Postassistent
273 Johann Michalski, Post-Assistent
274 Karl Malig, Hausbesitzer
275 Joseph Czieslik, Schuhmachermeister
276 Albert Czech, Kaufmann
277 Emanuel Seidel, Spediteur
278 Hermann Roelle, Pfefferküchler
279 Oskar Mudrak, Postsekretair
280 Ernst Hielscher, Hotelier
281 Wilhelm Trupke, Restaurateur
282 Johannes Piechotta, Gymnasiallehrer
283 Emil Knietsch, Conditor
284 Bruno Boenisch, Oberlehrer
285 Franz Kutz, Schmied
286 Theodor Günzel, Reg.-Kanzlist
287 Karl Ulmer, Kreis-Ausschutz-Sekretair
288 Rudolph Fohrmeister, Reg.-Sekretair
289 Hugo Lutz, Reg.-Sekretair
290 Emil Niedergesäß, Reg.-Sekr.-Assistent
291 Max Kuske, Reg.-Sekretair
292 Karl Zowe, Reg.-Sekretair
293 Max Kabierski, Reg.-Buchhalter
294 August Raczek, Reg.-Kanzlist
295 Rudolph Hanke, Landger.-Sekretair
296 Paul Weise, Gerichtssekretair
297 Franz Wontropka, Reg.-Sekretair
298 Constantin Golletz, Ziegelmeister
299 Gustav Jauernik, Lokom.-Führer
300 Moritz Ouose, Maler
301 Reinhold Bakalla, Gerichtsvollzieher
302 Hugo Selchow, Postsekretair
303 Johann Hildebrandt, Postbür.-Assistent
304 Martin Gotzmann, Postsekretair
305 Friedrich Rudolph, Postsekretair
306 August Schirdewahn, Güter-Expedient
307 Berthold Kolonko, Kaufmann
308 Paul Nerlich, Hauptamts-Assistent
309 Johannes Pepinsky, Büreauvorsteher
310 Johann Kurpiers, Zimmerpolier
311 Joseph Cimbollek, Schiffer
312 Louis Salinger, Rechtsanwalt
313 Hermann Süß, Ziegeleibesitzer
314 Martin Holzbecher, Fabrikbesitzer
315 Jonas Schleyer, Kaufmann
316 Theodor Arndt, Fleischermeister
317 Julius Jauernig, Töpfermeister
318 Albert Hanuscheck, Hausbesitzer
319 Rudolph Breytung, Bür.-Vorsteher
320 Paul Gebhardt, Versich.-Beamter
321 Josef Cebulla, Hausbesitzer
322 Franz Nentwich, Conditor
323 Fritz Scheer, Kaufmann
324 Karl Lemke, Reg.-Kanzlist und Hauptmann a. D.
325 Julius Krutschek, Kaufmann
326 Paul Plewiora, Kaufmann
327 Karl Kulchon, Kürschnermeister
328 Max Reinhardt, Hauptmann a. D.
329 Ernst Lorenz, Schneidermeister
330 Johann Krawietz, Hausbesitzer
331 Siegmund Hamburger, Buchhalter
332 Anton Reichelt, Fabrikaufseher
333 Emanuel Polik, Privatsekretär
334 Paul Hoffmann, Buchhalter
335 Balthasar Friedrich, Maurer
336 Rudolph Weißmann, Kaufmann
337 Friedrich Schale, Schornsteinfegermeister
338 August Katzbach, Photograph
339 Hermann Betschler, Uhrmacher
340 Joseph Praschelik, Viktulienhändler
341 Hermann Müller, Musikdirektor
342 Albert Bosannek, Restaurateur
343 Adolph Steiner, Kaufmann
344 Karl Walter, Buchhalter
345 Anton Schimainski, Hausbesitzer
346 Karl Schüttler, Cigarrenwerkführer
347 Franz Huren, Reisender
348 Georg Braxator, Buchhalter
349 Franz Melcher jun., Fleischermeister
350 Josef Jobczyk, Hausbesitzer
351 Robert Pfeiler, Reisender
352 Johann Bartetzko, Hausbesitzer
353 Robert Neumann, Buchdruckereifaktor
354 Hermann Hauschild, Uhrmacher
355 Emanuel Harupa, Reg.-Sekr.-Assistent
356 Oskar Derber, Lokom.-Führer
357 Heinrich Mroß, Postassistent
358 Max Schmeißer, Eisenb.-Sekretair
359 Ludwig Schenk, Reg.-Kanzl.-Secretair
360 Robert Woitok, Forstkassenrendant
361 Julius Franz, Goldarbeiter
362 Adolf Löwinstamm, Kaufmann
363 Ignatz Bernhard, Lohnfuhrwerkbes.
364 Otto Pierschke, Kaufmann
365 Heinrich Bettsack, Lederhändler
366 Jakob Schleyer, Kaufmann
367 Johann Wodarz, Direktor der Landwirthsch. Schule
368 Albert Kaminsky, Schneidermeister
369 Hermann Drechsler, Kaufmann
370 Valentin Cimbollek jun., Schiffer
371 Wilhelm Adler, Fleischermeister
372 Franz Lax, Schneidermeister
373 Franz Melcher sen., Fleischermeister
374 Friedrich Scholz, Uhrmacher
375 Joseph Klösel, Brauer
376 Friedrich Wehrmann, Cigarrenwerkf.
377 Paul Jonczyk, Privatsekretair
378 Adolf Mangelsdorf, Buchhalter
379 Fedor Lorenz, Vers.-Beamter
380 Siegfried Leubuscher, Handelsmann
381 Andreas Hennek, Lohnfuhrmann
382 Max Kurpiers, Schneidermeister
383 August Mrodzinsky, Tischlermeister
384 Gustav Schnell, Viktulienhändler
385 Reinhold Vogt, Porzellanmaler
386 Franz Rupnik, Kaufmann
387 Simon Kaminsky, Handelsmann
388 Valentin Przybilla, Kaufmann
389 Wilhelm Raczek, Fleischermeister
390 Paul Mohaupt, Apotheker
391 Johann Kasprzik jun., Bäckermeister
392 August Dechert, Lohnkutscher
393 Franz Bernhard, Lohnkutscher
394 Joseph Scheer jun., Schlossermeister
395 Julius Schostek, Friseur
396 Karl Chrobek, Lokom.-Führer
397 Karl Teuber, Schiffer
398 Anton Stanowsky, Strom-Aufseher
399 Karl Urban, Maschinenfabrikant
400 Oskar Schneider, Schlossermeister
401 Bernhard Wolff, Schneidermeister
402 Richard Kiok, Eisenbahn-Werkmeister
403 Louis Goldstein, Gastwirth
404 Anton Höflich, Bäckermeister
405 Joseph Feike, Kanzleirath
406 Joseph Langer, Reg.-Kanzlist
407 Anton Gebauer, Hauptamts-Assistent
408 Bruno Hartig, Teleg.-Aufseher
409 Alexander Richter, Restaurateur
410 Fedor Ossig, Stat.-Assistent
411 Karl Meyer, Katasterzeichner
412 August Heymann, Restaurateur
413 Thomas Meyer, Zimmermann
414 Ernst Schröder, Gastwirt
415 Karl Raczek, Fleischermeister
416 Franz Kaczmarczyk, Hausbesitzer
417 Hugo Fraudé, Katasterassistent
418 Theodor Zimmermann, Wildhändler
419 Johann Waletzko, Ackerbürger
420 Alwin Brzosa, Sattlermeister
421 Wilhelm Nerger, Maler
422 Anton Weintopf, Bürstenfabrikant
423 Richard Basczyk, Schuhmachermeister
424 Wilhelm Reemann, Oekonom
425 Heinrich Schindler, Fleischermeister
426 Hermann Bzdik, Drechslermeister
427 Karl Bega, Böttchermeister
428 Theodor Scholz, Gymnasiallehrer
429 Albert Jendrischik, Hausbesitzer
430 Karl Smolny, Reg.-Haupt-Kassen-Buchhalter a. D.
431 Karl Reichhardt, Lokom.-Führer a. D
432 Joseph Spallek, Restaurateur
433 Franz Heller, Reg.-Kanzlist
434 Gustav Sabrowsky, Reg.-Sekr.-Assistent
435 Benjamin Greger, Amtsger.-Assistent
436 Johann Kleindopf, Kanzlei-Inspektor
437 Paul Forche, Betr.-Sekretair
438 Johann Scharff, Stadtsekretair
439 Hermann Hillmann, Lokom.-Führer
440 Alexander Kolonko, Stadt-Spark.-Rendant
441 Karl Jorde, Katasterzeichner
442 Georg Bremer, Hauptamts-Assistent
443 Sebastian Kotulla, Hausbesitzer
444 Lorenz Libor, Hausbesitzer
445 Franz Piechatzek, Schuhmachermeister
446 Johannes Strzybny, Hauptlehrer
447 August Sorowka, Hausbesitzer
448 Nikolaus Kurz, Maschinist
449 Paul Nerger, Maler
450 Otto Geyer, Schuhmachermeister
451 Joseph Ciasto, Schneidermeister
452 August Burghardt, Schuhmachermeister
453 Nathan Cohn, Kaufmann
454 Karl Deichsel, Pol.-Kommissar
455 Hugo Foitzik, Reg.-Kanzlist
456 Emil Leist, Betriebs-Sekretair
457 Emil Hübner, Postassisten
458 Paul Ruscher, Bahnmeister
459 Paul Neumann, Postsekretair
460 Johann Günther, Postsekretair
461 Stanislaus Skrzypczyk, Restaurateur
462 Johann Kasprzik sen., Hausbesitzer
463 Friedrich Hahn, Schlossermeister
464 Johannes Adaschkiewitz, Reg.-Sekr.-Assistent
465 Oskar Tritzschler, Reg.-Sekr.-Assistent
466 August Stilch, Stat.-Assistent
467 Wilhelm Beyer, Reg.-Sekr.-Assistent
468 Richard v. Kromer, Ger.-Vollzieher
469 Salo Fröhlich, Kaufmann
470 Emil Fringel, Betriebs-Secretair
471 Walter Schwirkus, Chemiker
472 August Glatthaar, Bahnmeister
473 Joseph Dallibor, Post-Assistent
474 Ernst Schneider, Braumeister
475 Karl Worpitz, Restaurateur
476 Thomas Malaka, Lokom.-Führer
477 Oswald Haunschild, Stat.-Assistent
478 August Jäckel, Betr.-Sekretair
479 Reinhold Menzel, Betr.-Sekretair
480 Paul Rimey, Lokom.-Führer
481 Hermann Steinert, Post-Assistent
482 Paul Seidel, Betr.-Sekretair
483 Hugo Geschwendt, Lokom.-Führer
484 August Mixa, Reg.-Kanzlist
485 August Neumann, Betr.-Sekretair
486 Louis Giese, Betr.-Sekretair
487 Siegfried Königsberger, Reisender
488 Salo Schleyer, Kaufmann
489 Johann Harchulla, Hausbesitzer
490 Gottlieb Schirrmann, Korbmachermeister
491 Theodor Schimainsky, Restaurateur
492 Gottfried Lieske, Amtsger.-Assistent
493 Paul Gurtmann, Staatsanw.-Assistent
494 Gustav Waschow, Gerichtskanzlist
495 Heinrich Theopoldt, Haupt.-Steueramts-Assistent
496 Hermann Rakette, Amtsger.-Assistent
497 Eduard Patzelt, Reg.-Sekr.-Assistent
498 Karl Nitschke, Materialienverwalter
499 Gustav Pfennig, Betr.-Sekretair
500 Max Heise, Stat.-Assistent
501 Karl Senger, Stat.-Assistent
502 Johannes Muschallek, Sparkassen-Controleur
503 Gottlieb Kriegler, Eisenb.-Betr.-Sekretair
504 Johann Morczinietz, Schuhmachermeister
505 Rudolph Fuchs, Lokom.-Führer
506 Paul Schott, Lokom.-Führer
507 Karl Jäckel, Lokom.-Führer
508 Karl Schneider, Restaurateur
509 Franz Richter, Böttchermeister
510 Hermann Zwick, Reg.-Sekr.-Assistent
511 Theodor Leja, Schuhmachermeister
512 Ignatz Kolodziej, Maurer
513 Hermann v. List, Eisenbahn-Betreibs-Sekretair
514 Paul Niete, Eisenb.-Betr.-Sekretair
515 Johann Libor, Hausbesitzer
516 Alois Weloch, Bäckermeister
517 Franz Würbel, Cigarrenfabrikant
518 Karl Aust, Tischlermeister
519 Theodor Baron, Partikulier
520 Friedrich Hoffmann, Wirthschafts-Inspektor
521 Wilhelm Rebsch, Werkmeister
522 Hermann Muschner, Buchhändler
523 Johann Cichhorn, Musiklehrer
524 Alexander Hertwig, Cigarrenfabrikant
525 Hermann Behrens, Lagermeister
526 Hermann Linke, Privatsekretair
527 Paul Moeser, ehem. Gastwirth
528 Franz Bittel, Schornsteinfegermeister
529 Albert Barnert, Reg.-Kanzlist
530 Wilhelm Wagner, Reg.-Sekr.-Assistent
531 Joseph Seltmann, Schuhmachermeister
532 Albert Geppert, Fleischermeister
533 Karl Palluch, Bäckermeister
534 Adolph Dudek, Präparandenlehrer
535 Richard Meridies, Vermessungs-Revisor a. D.
536 Franz Sorowka, Schuhmachermeister
537 August Grützner, Tischlermeister
538 Johann Sczissek, Vollz.-Beamter
539 August Fuhrmann, Fleischermeister
540 Bruno Cimbollek, Bäckermeister
541 Reinhold Stantke, Restaurateur
542 Bruno Lonczyk, Kleiderhändler
543 Franz Wicher, Fuhrwerksbesitzer
544 Heinrich Fröhlich, Lohnschänker
545 Paul Mainka, Hausbesitzer
546 Richard Groeger, Bierverleger
547 Gustav Leu, Gerichtsvollzieher
548 Karl Kalus, Lokom.-Führer
549 Louis Halbleib, Teleg.-Mechaniker
550 Julius Neumann, Eisenb.-Kanzlist
551 Johannes Scheer, Lokom.-Führer
552 Hermann Griesche, Lokom.-Führer
553 August Rudolph, Reg.-Bote
554 Joseph Peschel, Telegraphist
555 Emil Laxy, Polizei-Sekretair
556 Anton Fieber, Reg.-Kanzlist
557 Karl Götze, Kanzlei-Assistent
558 Andreas Blach, Hausbesitzer
559 Fritz Wiese, Ger.-Assistent
560 Max Buchner, Bäckermeister
561 Wilhelm Hübel, Partikulier
562 Joseph Roczek, Fleischermeister
563 Hyronimus Kubannek, Invalide
564 Arthur Frelhauer, Teleg.-Aufseher
565 Eugen Nentwich, Versich.-Beamter
566 Thomas Wojciechowski, Fabrikaufseher
567 Adolph Doßler, Versich.-Beamter
568 Adolph Vogel, Hausbesitzer
569 Gustav Poppke, Reg.-Sekr.-Assistent
570 Thomas Dudek, Hausbesitzer
571 Joseph Barton, Restaurateur
572 Dr. Max Dultz, Reg.-Assessor
573 Joseph Schleicher, Katasterlandmesser
574 Oskar Boenisch, Katasterlandmesser
575 Friedrich Vogel, Gärtner
576 Paul Kellner, Fleischermeister
577 Emil Billik, Steinmetz u. Bildhauer
578 August Kitlaß, Lokom.-Führer
579 Theodor Wünschig, Telegraphist
580 Remigius Haroske, Eisenb.-Büreau-Assistent
581 Adolf Hellmich, Betr.-Sekretair
582 Berthold Müller, Stat.-Assistent
583 Emil Liebeherr, Lokom.-Führer
584 Julius Schmolke, Bahnmeister
585 Friedrich Hoffrichter, Lokom.-Führer
586 Karl Schulz, Lokom.-Führer
587 Eugen Thau, Hausbesitzer
588 Joseph Süßkind, Kaufmann
589 Anton Zolondek, Gastwirth
590 Berthold Zmarsly, Gärtner
591 Paul Schwalbe, Uhrmacher
592 Georg Leidig, Koch
593 Bolko Rüsser, Versich.-Beamter
594 Alexander Tanke, Buchhalter
595 Franz Gielnik, Hausbesitzer
596 Oswald Schenkel, Böttchermeister
597 Franz Bachmann, Versich.-Beamter
598 Ludwig Krug, Lohnschänker
599 Leopold Heretsch, Schiffer
600 Oskar Hipper, Kupferschmied
601 Wilhelm Seiffert, Tischlermeister
602 Karl Schaffert, Tischlermeister
603 Gustav Heisig, Schneidermeister
604 Franz Schreier, Korbmachermeistr
605 Franz Buchwald, Getreidehändler
606 Albert Born, Reg.-Kanzlei-Diätar
607 Joseph Ballarin, Tischlermeister
608 Alexander Sonczyk, Postmeister a. D.
609 August Czichon, Hausbesitzer
610 Joseph Stöckel, Feldmesser
611 Lorenz Kalla, Hausbesitzer
612 Jakob Felbier, Lokom.-Führer
613 Johann Stottko, Hausbesitzer
614 Hugo Scheer, Kaufmann
615 Karl Niestroy, Cigarrenhändler
616 Joseph Kochannek, Hausbesitzer
617 Franz Hoffmann, Glasermeister
618 Joseph Luppa, Friseur
619 Friedrich Neumann, Schankwirth
620 Hermann Sinnreich, Privatsekretair
621 Paul Franz, Uhrmacher
622 Albert Kaminsky, Buchbinder
623 Alois Drosdatius, Glasermeister
624 Franz Schwierz, Cigarrenkaufmann
625 Nikolaus Kupka, Bäckermeister
626 Otto Krause, Klempnermeister
627 Karl Otremba, Bäckermeister
628 Bernhard Tietze, Schuhmachermeister
629 Ludwig Ehrlich, Cantor
630 August Scholz, Cigarrenwerkführer
631 Anton Laxy, Schiffer
632 Ernst Ziora, Gärtner
633 Ignatz Giza, Vollz.-Beamter
634 Philipp Motzko, Gärtner
635 Dominik Czirnioch, Briefträger a. D
636 Sigismund Hadra, Maurer- und Zimmermeister
637 Johann Kitzlar, Schuhmachermeister
638 Johannes Rudolph, Amtsgerichts-Assistent a. D.
639 Albert Mohr, Stadt-Haupt-Kassen-Controleur
640 Karl König, Lokom.-Führer
641 Louis Gauhl, Postschaffner
642 Wilhelm Fuchs, Lokom.-Führer
643 Johann Moskwa, Cigarrenkaufmann
644 Emil Scholz, Eisenb.-Zeichner
645 Karl Krause, Lokom.-Führer
646 Johann Soppa, Hausbesitzer
647 Simon Stottko, Hausbesitzer
648 Stephan Kiwus, Bäckermeister
649 Emil Praetzel, Tischlermeister
650 Oskar Dehmel, Lokom.-Führer
651 Oskar Michalke, Lokom.-Führer
652 August Elsner, Lokom.-Führer
653 Reinhold Riedel, Restaurateur
654 Franz Richter, Reg.-Supernumerar
655 Thomas Kraffczyk, Reg.-Bote
656 Wilhelm Broll, Postschaffner
657 Adolph Heilig, Reg.-Kanzl.-Diätar
658 Joseph Antlauf, Botenmeister
659 Wilhelm Hölzer, Bür.-Assistent
660 Johann Dehmel, Reg.-Botenmeister
661 Traugott Liebe, Stat.-Diätar
662 Franz Glawacki, Landmesser
663 Franz Ache, pens. Stat.-Assistent
664 Eduard Geier, ber. Steuer-Aufseher
665 Karl Schwenzner, Gerichtsdiener
666 Joseph Jüttner, Postschaffner
667 Johann Janus, Briefträger
668 Alexander Pudelko, Gefangen-Aufseher
669 Ottomar Krausenek, Telegraphist
670 August Zimmer, Postschaffner
671 August Kaps, Packmeister
672 Johann Dubiel, Packmeister
673 Karl Hein, Packmeister
674 Johann Strzalka, Hausbesitzer
675 Hermann Brehmer, Rangirmeister
676 Johann Benedikt, Brettmühlen-Verwalter
677 Otto Seyfert, Buchdruckereifaktor
678 Franz Bero, Buchhalter
679 Paul Scholz, Stat.-Diätar
680 Hermann Wosch, Ger.-Sekretair a. D.
681 Robert Haase, Lokom.-Heizer
682 Alfred Scheche, Reg.-Assessor
683 Dr. Viktor Jonas, Gymnas.-Hilfslehrer
684 Paul Kolodziej, Hausbesitzer
685 Alexander Beyer, Eisenb.-Büreau-Assistent
686 Johann Kutik, Lokom.-Führer
687 Gustav Tritzschler, Lokom.-Führer
688 Paul Menzel, Lokom.-Führer
689 Theodor Hoffmann, Lokom.-Führer
690 Hermann Molke, Lokom.-Führer
691 Moritz Ziegler, Handelsmann
692 Nikolaus Zielosko, Hausbesitzer
693 Max Witasczek, Restaurateur
694 Heinrich Köbbel, Schuhmachermeister
695 Anton Schwarz, Schuhmachermeister
696 Johann Raabe, Schuhmachermeister
697 Johann Loreck, Sattlermeister
698 Ignatz Morczinnek, Hausbesitzer
699 Johann Morczinietz, Stellmacher
700 Albert Golega, Standesamtssekretair
701 Karl Brzosa, Bür.-Assistent
702 Adam Holewa, Schneidermeister
703 Berthold Scheiblich, Stat.-Diätar
704 Heinrich Gawel, Eisenb.-Bür.-Diätar
705 Paul Rüdiger, Eisenb.-Bür.-Diätar
706 Franz Kampa, Lademeister
707 Hans Eckardt, Agent
708 Kaspar Brzosa, Maurer
709 Joseph Porwoll, Hausbesitzer
710 Albert Zakowski, Kürschnermeister
711 Franz Niekrawietz, Hausbesitzer
712 Friedrich Herpolsheimer, Elementarlehrer
713 Georg Ulisch, Eisenb.-Bür.-Diätar
714 Oswald Arndt, Lehrer der landw. Schule
715 Franz Drischel, Elementarlehrer
716 Gottlieb Relke, Gefang.-Ober-Aufseher
717 Hermann Schacht, Eisenb.-Bür.-Diätar
718 Christoph Fey, Eisenb.-Bür.-Diätar
719 Rudolph Schmidt, Hausbesitzer
720 Gottfried Danehl, Assistent der Gefangen-Inspection
721 Gustav Arnim, Vermess.-Gehülfe
722 Valentin Plewnia, Bür.-Diätar
723 Oskar Sternagel, Hauptlehrer
724 Georg Kreidler, Lehrer
725 Constantin Pierko, Lehrer
726 Emanuel Neumann, Lehrer
727 Berthold Reibke, Handelsmann
728 Johann Baron, Weichensteller
729 Alfred Maenzel, Kanzlei-Diätar
730 Georg Klose, Packmeister
731 Alfred Keihl, Eisenb.-Bür.-Diätar
732 Adolph Lauterbach, ber. Steuer-Aufseher
733 Robert Persitzki, Packmeister
734 Eduard Groß, Packmeister
735 Karl Schneider, Postschaffner
736 Joseph Reichel, Postschaffner
737 Robert Negwer, Rangirmeister
738 August Schölzel, Rangirmeister
739 Joseph Topp, Kreisbote
740 Ernst Buhl, Lademeister
741 Wilhelm Kruppe, Packmeister
742 August Günther, Postschaffner
743 Johann Cimbollek, Maschinenwärter
744 Emil Haase, Lademeister
745 Florian Lehnert, Briefträger
746 Amand Exner, Briefträger
747 Peter Kaczmarcz, Gefangen-Aufseher
748 Franz Koschek, Reg.-Supernumerar
749 Anton Rybke, Ger.-Diener
750 Louis Wenzlaff, Ger.-Diener
751 Arthur Lungershausen, Bahnmeister-Aspirant
752 Karl Stephan, Feilenhauer
753 Lukas Semma, Briefträger
754 Joseph Baron, Schonsteinfegermeister
755 Julius Hamburger, Zahn-Arzt
756 Adolf Balke, Zahn-Arzt
757 Fritz Groß, Zahn-Arz
758 Ernst Wallor, Rangirmeister
759 Paul Schmidt, Stat.-Assistent
760 Joseph Rost, Rangirmeister
761 Paul Seifert, Spediteur
762 David Gellert, Kaufmann
763 Heinrich Glatz sen., Tischlermeister
764 Ignatz Malassa, Schuhmachermeister
765 Johann Porwoll, Hausbesitzer
766 Franz Passon, Bäckermeister
767 Karl Mehlich, Bür.-Diener
768 August Brosig, Hauptamts-Diener
769 Franz Schwientek, Weichensteller
770 August Scholz, Ger.-Diener
771 Friedrich Sittnik, Schriftsetzer
772 Johann Kasperek, Steindrucker
773 Franz Habel, Buchhalter
774 Wilhelm Ernst, Bür.-Diener
775 Hermann Ernst, Reisender
776 Adolph Lewin, Lehrer
777 Ernst Riedel, Oberbinder
778 Joseph Mintner, Tischlermeister
779 Albert Scharz, Tischlermeister
780 Franz Kontny, Buchhalter
781 Emil Schmidt, Reisender
782 Johann Dorda, Bürstenfabrikant
783 Johann Brauner, Graveur
784 Alwin Kurpiers, Schneidermeister
785 Joseph Kurtz, Logenkastellan
786 Ottomar Höfer, Krankenkassenrendant
787 Sigmund Böhm, Handelsmann
788 Johann Badura, Ofenbauer
789 Gottfried Baruske, Buchhalter
790 Georg Freund, Buchhalter
791 Wilhelm Kochmann, Ofenmeister
792 August Basold, Privatsekretair
793 Wilhelm Schmidt, Cigarrenwerkführer
794 Paul Pawellek, Privatsekretair
795 Gustav Gruhn, Mehlkaufmann
796 Hugo Wirth, Schlosser
797 Albert Soßnitza, Cultur-Techniker
798 Eugen Jonas, Oekonom-Inspektor
799 Hermann Rosenberger, Reisender
800 Hermann Blachnik, Reg.-Kanzlist a. D.
801 Robert Hildebrandt, Sekretair der Baugewerks-Berufsgenossenschaft
802 Thomas Biskup, Agent
803 Albert Fritsch, Fleischermeister
804 Karl Kopfchina, Viktualienhändler
805 Heinrich Neumann, Herbergsvater
806 Hermann Misdziol, Reg.-Bote
807 Moritz Rosenthal, Handelsmann
808 Thomas Lissy, Bäckermeister
809 Albert Hildebrandt, Bäckermeister
810 Albert Plewiora, Züchnermeister
811 August Hoffmann, Schneidermeister
812 Jakob Warsitz, Fuhrmann
813 Oskar Retzlaff, Ger.-Diätar
814 Michael Filla, Hausbesitzer
815 Franz Juraschek, Maurer
816 Heinrich Faulhaber, Bäckermeister
817 Franz Gatzka, Schuhmachermeister
818 Albert Warzecha, Fleischermeister
819 August Walter, Polizeisergeant
820 Gottlieb Kruppa, Polizeisergeant
821 Felix Metzig, Spediteur
822 Heinrich Kauschel, Schmiedemeister
823 Emil Elias, Töpfermeister
824 Karl Scholz, Gelbgießer
825 Friedrich Geiger, Ger.-Kanzlist
826 Franz Janikulla, Seilermeister
827 Franz Krause, Klemptnermeister
828 Anton Kawan, Buchhalter
829 Erdmann Perschke, Barbier
830 Karl Rauhut, Klemptnermeister
831 Wilhelm Röhlich, Sattlermeister
832 Heinrich Schilder, Barbier
833 Joseph Simon, Cigarrenwerkführer
834 Franz Steigert, Schuhmachermeister
835 Anton Thomassek, Töpfer
836 Max Weinhold, Buchbinder
837 Hermann Ziegert, Schriftsetzer
838 Franz Niemczyk, Maurer
839 Gottlieb Boenisch, Totengräber
840 Albert Mixa, Totengräber
841 Franz Heretsch, Schiffer
842 Johann Potstada, Bautechniker
843 Gustav Feige, Litograph
844 Wilhelm Schwede, Versich.-Beamter
845 Ernst Hoffmann, Lehrer
846 August Puttke, Packmeister
847 Heinrich Schröder, Buchbindermeister
848 Johann Salzburg, Klemptnermeister
849 Franz Amenda, Tischlermeister
850 Wilhelm Stossiek, Maler
851 Berthold Schilling, Schriftsetzer
852 Karl Hoffmann, Schriftsetzer
853 Hermann Kaczmarek, Bürstenfabrikant
854 Johann Bauch, Schleisermeister
855 Thomas Hudalla, Hausbesitzer
856 Hermann Kleiner, Fleischermeister
857 Franz Glasder, Hausbesitzer
858 Gustav Gerlach, Packmeister
859 August Walter, Eisenb.-Kanzlist
860 Hermann Heidrich, Lokom.-Führer
861 Joseph Greitzke, Lokom.-Führer
862 August Tschirdewahn, Postschaffner
863 Theodor Fiebelkorn, Stat.-Diätar
864 Franz Mende, Bür.-Assistent
865 Hermann Scholz, Bür.-Assistent
866 Paul Thiel, Eisenb.-Zeichner
867 Sebastian Czech, Hausbesitzer
868 Alexander Hartwig, Messerschmied
869 Paul Moos, Cigarrenmacher
870 Adalbert Seltmann, Schuhmachermeister
871 Joseph Worpitz, Weichensteller a. D.
872 Ernst Klose, Packmeister a. D.
873 Karl Vogt, Lehrer a. D.
874 Karl Sewald, Hausbesitzer
875 Joseph Poppe, Hauptlehrer
876 Ferdinand Czech, Schuhmachermeister
877 Franz Kossyk, Oberwächter
878 Otto Lehmann, Buchbindermeister
879 Robert Oesterreich, Kupferschmied
880 Gustav Kreutzberg, Buchdrucker
881 Johann Rinke, Packmeister
882 Ladislaus Stempniewicz, Locom.-Heizer
883 Robert Hoffmann, Locom.-Heizer
884 Julius Rachfahl, Locom.-Heizer
885 Johann Löffler, Ger.-Diener
886 Joseph Linkert, Reg.-Bote
887 Gottlieb Harnotz, Ger.-Diener
888 August Marsetz, Weichensteller
889 Rudolph Halama, Reg.-Bote
890 Alois Hannig, Packmeister
891 August Schmidt, Kassendiener
892 Johann Scheitza, Reg.-Supernumerar
893 Michael Kokott, Packmeister
894 Appollonius Modniewsky, Schaffner
895 Hermann Zimmer, Packmeister
896 Otto Juhl, Packmeister
897 Louis Hielscher, Packmeister
898 Joseph Joneck, Packmeister
899 Franz Wichmann, Packmeister
900 Emil Wladasch, Reg.-Bote
901 Paul Schareck, Lehrer
902 Karl Haertel, Lehrer
903 Johann Stobrawe, Postschaffner
904 Otto Hoffmann, Stadt-Haupt-Kassen-Assistent
905 Johann Berger, Gef.-Aufseher
906 Alexander Gora, Gef.-Aufseher
907 Karl Reiter, Schuldiener
908 Hugo Samisch, Reg.-Kanzl.-Diätar
909 Friedrich Krämer, Portier
910 Wilhelm Scheffler, Masch.-Wärter
911 Fritz Bunke, Lokom.-Heizer
912 Johann Nowak, Telegraphist
913 August Thau, Töpfer
914 Ignatz Kotulla, Masch.-Wärter
915 Johann Klempt, Maurer
916 Adolph Meyer, Schneidermeister
917 Johann Harupka. Polizei-Assistent
918 Julius Philipp, Lokom.-Heizer
919 Emil Jensch, Registrator
920 Ambrosius Liebetanz, Packmeister
921 Hermann Bansemer, ex. Loc.-Heizer
922 Karl Wilde, exam. Loc.-Heizer
923 Heinrich Anders, Packmeister
924 Alfred Steige, exam. Heizer
925 Wilhelm Krasse, Packmeister
926 Karl Hecke, Packmeister
927 Friedrich Hoffmann, Packmeister
928 Johann Hylla II, Hausbesitzer
929 David Nachschön, Steinmetzmeister
930 Paul Cohn, Kaufmann
931 Max Freytag, Eisenb.-Bür.-Assistent
932 Richard Friedländer, Brauereileiter
933 Joseph Spiellmann, Hilfszeichner
934 Robert Richter, Böttchermeister
935 Johann Kutsche, Kgl. Förster a. D.
936 Ignatz Wotzka, Tischlermeister
937 Julius Heinrich, Kanzlei-Assistent
938 Karl Schimainski, Büreauvorsteher
939 Albert Erdtelt, Lokom.-Heizer
940 Oskar Gierth, Ger.-Kassen-Assistent
941 August Höhne, Schaffner
942 Vinzent Dombek, Buchhalter
943 Oskar Schmidt, Telegr.-Diätar
944 Julius Tschäpe, Heizer
945 Julius Batsch, Briefträger
946 Norbert Niewalda, Postpacketträger
947 Franz Schmidt, Buchhalter
948 Hermann Kerker, Schleußenmeister
949 Franz Teller, Gefangen-Ausseher
950 Johann Stasch, Gastwirth
951 Theodor Blaik, Bäckermeister
952 Mathias Böhm, Handelsmann
953 Paul Nowinsky, Drechslermeister
954 Heinrich Henkel, Ger.-Assistent z. D.
955 Christian Kurasch, Gerichtsdiener
956 Joseph Wolff, Züchnermeister
957 Wilhelm Becker, Bahnmstr.-Aspirant
958 Adolf Rosenbund, Buchhalter
959 Karl Fränzel, Lademeister
960 Oswald Woidt, Waagemeister
961 Heinrich Moeser. Packmeister
962 JohannSiegert, Gerichtsbote
963 Hermann Arndt, Böttchermeister
964 Hermann Hold, Maschinist
965 Gustav Sydow, Buhnenmeister
966 Hugo Artl, Orgelbauer
967 Robert Nitsche, Schuhmachermeister
968 Johannes Kopp, Uhrmacher
969 Joseph Kosubek, Schuhmachermeister
970 Julius Schwarzbach, Böttchermeister
971 Karl Stein, Reg.-Kanzlist a. D.
972 Florian Buchta, Schneidermeister
973 Albert Petrelli, Sattlermeister
974 Vinzent Disput, Webermeister
975 Franz Gawliczek, Hausbesitzer
976 Franz Jurczik, Bremser
977 Karl Schwartzer, Lohnkutscher
978 Johan Sylla, Lohnkutscher
979 Karl Tietze, Bremser
980 Wilhelm Schindler, Bremser
981 Johann Kotzur, Oberglöckner
982 Wilhelm Hoentsch, Lehrer
983 Oskar Schelentz, Registrator
984 Karl Sonntag, Polizeisergeant
985 Ernst Stiller, Polizeisergeant
986 Johann Stengritt, Polizeisergeant
987 Vinzent Pawlik, Magistratsbote a. D.
988 Robert Scherner, Staatsanw.-Diener
989 Eduard Nagel, pens. Hegemeister
990 Johann Alich, Postpacketträger
991 Wilhelm Schwoll, Postpacketträger
992 Vinzent Piechatzek, Weichensteller
993 Anton Aust, Büreaudiener
994 Gottlieb Sebisch, Bremser
995 Hermann Krause, Ger.-Diener
996 Ferdinand Fischer, Bremser
997 Friedrich Kiese, Bremser
998 Eduard Rohr, Bremser
999 Julius Zerbe, Telegr.-Diätar
1000 Adolf Strick, Schaffner
1001 Joseph Liebezeit, Bremser
1002 Otto Bernhardy, Bremser
1003 Wilhelm Artlich, Bremser
1004 Gottlieb Gerstenberg, Schaffner
1005 Franz Plewiora, Züchnermeister
1006 Eduard Schindler, Gastwirth
1007 Karl Bleil, Schuhmachermeister
1008 Karl Langner, Barbier
1009 Paul Grzonka, Kürschner
1010 Simon Kroll, Schmiedemeister
1011 Lorenz Nowak, Schlossermeister
1012 Hermann Nentwig, Buchbinder
1013 Theodor Scholz, Colporteur
1014 Arnold Ziegler, Ger.-Kanzlist
1015 Franz Czieslik, Straßenplaneur
1016 August Kopetzki, Böttchermeister
1017 Ferdinand Heidanke, Maschinenmeister
1018 Julius Mlotzek, Hilfsheizer
1019 Michael Andretzki, Böttchermeister
1020 Ernst Wagner, Bremser
1021 Karl Schoppe, Bremser
1022 Adolf Krause, Bremser
1023 Melchior Kummor, Schuhmachermeister
1024 Paul Adler, Dreher
1025 Karl Arndt, fr. Maurermeister
1026 Joseph Cebulla, Schuhmachermeister
1027 Jakob Cyris, Schneidermeister
1028 Karl Chmielus, Schuhmachermeister
1029 Emil Ernst, Klemptnermeister
1030 Ernst Fiedler, Fabrikausseher
1031 Oskar Gambla, Schlosser
1032 Karl Goczol, Schneider
1033 Hermann Hasler, Schuhmachermeister
1034 Karl Hanke, Schneidermeister
1035 Alois Haertel, Tischlermeister
1036 Adolph Lauterbach, Schlachthauswärter
1037 Eduard Meißner, Schlosser
1038 Robert Michatsch, Lokom.-Heizer
1039 Karl Paul, Schuhmachermeister
1040 Ernst Patrzek, Schlossermeister
1041 Anton Piechatzek, Schlosser
1042 Emil Rzany, Schlosser
1043 Anton Simon, Riemermeister
1044 Ernst Siegismund, Sattlermeister
1045 Georg Schmidt, Vorschlosser
1046 Ludwig Serzisko, Lokom.-Heizer
1047 Franz Woitzik, Zimmermann
1048 Joseph Gorzawski, Polizeisergeant
1049 Conrad Gebauer, Reg.-Supernumerar
1050 Karl Czwienczek, Postpacketträger
1051 Joseph Christoph, Büreaudiener
1052 Hermann Ludwig, Stat.-Aspirant
1053 Anton Schlägel, Bremser
1054 Franz Werner, Schaffner
1055 Karl Karsubke, Bremser
1056 Wilhelm Tschechny, Waagemeister
1057 Max Wagner, Kaufmann
1058 Paul Glatz sen., Tischlermeister
1059 Max Borowka, Lehrer
1060 Paul Kubannek, Krankenhaus-Inspektor
1061 Alois Schrammek, Stadt-Haupt-Kassen-Exekutor
1062 Traugott Sonntag, Schaffner
1063 Franz Holfter, Bremser
1064 August Dreilich, Bremser
1065 Johann Gaworek, Postschaffner
1066 Julius Linkert, Briefträger
1067 August v. d. Borne, Posthülfsbote
1068 Ludwig Breytung, Kleptnermeister
1069 Heinrich Kriehn, etatsm. Bremser
1070 Gotthold Menzel, etatsm. Bremser
1071 Wilhelm Mücke, etatsm. Bremser
1072 Friedrich Weidner, etatsm. Bremser
1073 Georg Göhler, Telegr.-Aspirant
1074 Franz Schimainski, Hausbesitzer
1075 Joseph Volkmann, Bremser
1076 Gottlob Scholz, Bremser
1077 Franz Kastner, Bremser
1078 Friedrich Schosnik, Bremser
1079 Joseph Glatza, Bremser
1080 August Bienja, Stadt-Haupt-Kassen-Exekutor
1081 Karl Piechulek, Friedhofs-Ausseher
1082 Joseph John, Lademstr.-Diätar
1083 Ignatz Kuhla, Bremser
1084 Franz Kurzweil, Weichensteller
1085 Franz Niedworok, Weichensteller
1086 Johann Meißner, Bremser
1087 Max Buchwald, Gerichtskanzlist
1088 Max Keihl, Reg.-Supernumerar
1089 Theodor Reiß, Lehrer
1090 Franz Olbrich, Bremser
1091 Martin Sowa, Weichensteller a. D.
1092 Karl Czech, Büreaugeülfe
1093 Anton Jaischik, pens. Lehrer
1094 Franz Kalus, Hausbesitzer
1095 Paul Münkner, Lehrer
1096 Karl Juraschek, Lehrer
1097 Johann Popanda, Schuhmachermeister
1098 Franz Koserowsky, Töpfermeister
1099 Franz Mehlich, Kreisbote s. D.
1100 Julius Klar, Kanzleigehülfe
1101 Emil Hermann, Postwaagemeister a. D.
1102 August Kaluza, pens. Weichensteller
1103 Alois Schink, Lehrer
1104 Paul Pittach, Kaplan
1105 Wenzel Rothkegel, Lehrer
1106 Reinhold Herde, Lehrer
1107 Johannes Wotzka, Lehrer
1108 Otto Hahn, Lehrer
1109 Karl Dörner, Bür.-Diener
1110 Reinhold Schneider, Lehrer
1111 Karl Frost, Ger.-Diener
1112 Joseph Ronge, Lehrer
1113 August Hentschel, Lehrer

 

Zaloguj się aby dodać swój komentarz.

X

Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".