Powiat opolski Chrząsto-
wice
Dąbrowa Dobrzeń Wielki Komprach-
cice
Łubniany Murów Niemodlin Ozimek Popielów Prószków Tarnów Turawa Tułowice

W Zawadzkiem rozegrano XXII Turniej Karate „Rada Regentów”

W miniony weekend w Zawadzkiem  rozegrano XXII Turniej Karate „Rada Regentów”.

Do rywalizacji przystąpiło  440 zawodników z 32 klubów w tym dwa kluby Czeskie z Ostrawy, Jesenika i Vamberka i jeden Klub ze Słowacji z miasta Popprad.   

Zawody przeprowadzono w kategoriach wiekowych: dzieci 7, 8, 9, 10, 11 lat, młodzików 12-13 lat, kadetów 14-15 lat i juniorów 16-17 lat.

Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach kata indywidualnym i drużynowym, kumite na fantomach i kumite czyli walce sportowej.

Zmagania trwały 9 godzin, rozegrano 66 konkurencji na 4 i 5 planszach, wręczono 312 odlewanych wykonanych specjalnie na ten turniej medali.

Najlepszą  zawodniczką została Amaile Ondrouskova z Shotokan Karate Klub ATTFIS z Ostravy, a najlepszym zawodnikiem Oskar Szkolnicki z Zarzewia Prudnik.

Najlepszym klubem w klasyfikacji punktowej zwyciężył  Nidan Zawadzkie (6 złotych, 5 srebrnych i 16 brązowych medali) przed LKS Zarzewie Prudnik i Championem z Łodzi. 

W opinii trenerów i kierowników ekip zawody były zorganizowane na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym gdzie do rywalizacji przystąpiło wielu kadrowiczów Kadry Narodowej i medalistów Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach kadetów i juniorów.  

Klasyfikacja końcowa zawodników Nidana:

Złote:
1. Talaga Michał w konk. kata ind. chł. 11 lat.
2. Guzdek Alicja w konk. kumite ind. dz. 8 lat (Fantom).
3. Pruski Bartosz w konk. kumite ind. chł. 7 lat (Fantom).
4. Padus Mikołaj w konk. kumite ind. chł. 9 lat (Fantom).
5. Talaga Michał w konk. kumite ind. chł. 10 lat (Fantom).
6. Grejner Wiktoria w konk. kumite ind. dz. 16-17 lat (+59 kg).

Srebrne:
1. Talaga Michał w konk. kata ind chł. 10 lat.
2. Górski Dawid w konk. kata ind chł. 12-13 lat do 7.3 kyu
3. Bunkowska Olga w konk. kata ind. dz. 7 lat i młodsze
4. Gruszka Aleksandra w konk. kumite ind. dz. 16-17 lat (+59 kg).
5. Drużyna Nidan 2 w składzie: Pryszcz Emilia, Gaś Emilia, Bartkowiak Angelika w konk. kata druż. dz. 9 lat i młodsze.

Brązowe:
1. Guzdek Alicja w konk. kata ind. dz. 8 lat.
2. Padus Mikołaj w konk. kata ind. chł. 10 lat.
3. Bartodziej Julia w konk. kata ind. dz. 11 lat.
4. Bartodziej Julia w konk. kumite ind .dz. 10 lat (fantom).
5. Bunkowska Kinga w konk. kumite ind .dz. 11 lat (fantom).
6. Bartodziej Julia w konk. kumite ind .dz. 10-11 lat (+40 kg).
7. Gotwald Kamil w konk. kumite ind. chł. 7 lat (Fantom).
8. Ludwig Piotr w konk. kumite ind. chł. 10 lat (Fantom).
9. Górski Dawid w konk. kumite ind. chł. 12-13 lat (Fantom).
10. Matachowski Daniel w konk. kumite ind.chł. 14-15 lat (+70 kg).
11. Kiecoń Krzysztof w konk. kumite ind. chł. 12-13 lat (Fantom).
12. Łapot Mateusz w konk. kumite ind.chł. 14-15 lat (-63 kg).
13. Talaga Michał w konk. kumite ind. chł. 10-11 lat (-34 kg).
14.  Drużyna Nidan 9 w składzie: Kołodziej Łukasz, Sprancel Szymon, Talaga Michał w konk. kata druż. chł. 10-13 lat.
15. Drużyna Nidan 5 w składzie: Padus Mikołaj, Gotwald Kamil, Gotwald Oliwier w konk. kata druż. chł. 9 lat i młodsi.
16. Drużyna Nidan 11 w składzie: Talaga Rafał, Guzdek Dominik, Mraz Robert w konk. kata druż. chł. 14-17 lat.

Źródło: www.ozimek.pl

Zaloguj się aby dodać swój komentarz.

X

Witryna korzysta z plików cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej szczegółów w naszej "Polityce Cookies".