wice
Dąbrowa Dobrzeń Wielki Komprach-
cice
Łubniany Murów Niemodlin Ozimek Popielów Prószków Tarnów Turawa Tułowice

Skoki narciarskie. Kot i Stoch nie utrzymali prowadzenia. 17-letni Domen Prevc liderem PŚ!

Maciej Kot po pierwszej serii zajmował 1. miejsce. Zaraz za nim lokował się Kamil Stoch, który do rodaka tracił 0,2 pkt. W serii finałowej żaden z nich nie zdołał przeskoczyć rywali, którzy skakali co najmniej 140 m. Konkurs indywidualny na skoczni Vogtland Arena w niemieckim Klingenthal wygrał Domen Prevc. W kolejnych zawodach 17-latek wystąpi w żółtym plastronie lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

W pierwszej serii, mimo silnego wiatru w plecy, Kamil Stoch skoczył 137,5 metra. Otrzymując na styl noty: 19, 19, 19, 18.5 i 18.5 Polak zgromadził 143,4 pkt. Pół metra dalej skoczył Maciej Kot, który zdobywając te same noty co Stoch wyprzedził rodaka o 0,2 punktu.

Polaków nie zdołali przeskoczyć startujący po Kocie czołowi skoczkowie klasyfikacji generalnej. Trzeci po pierwszej turze był Austriak Stefan Kraft, 11. miejsce zajmował Słoweniec Peter Prevc, między nimi uplasował się Norweg Daniel Andre Tande. Biało-czerwonych nie wyprzedził nawet 17-letni Domen Prevc, który poszybował 140 metrów, ale z uwagi na niepoprawne lądowanie został oceniony niżej niż Polacy. Kota i Stocha nie przeskoczył także Niemiec Severin Freund.

W drugiej serii było odwrotnie. Najpierw poprzeczkę wysoko zawiesił Niemiec Markus Eisenbichler, który oddał skok na odległość 140,5 m. Po nim 143 m skoczył Daniel Andre Tande, 140 m Stefan Kraft, a 141 m zwycięzca konkursu i nowy lider klasyfikacji generalnej Domen Prevc.

Kamil Stoch i Maciej Kot nie podołali wyzwaniu rzuconemu przez rywali. Pierwszy z nich poleciał 137,5 m lądując tuż za podium. Kot skoczył 135 m i zajął 5. miejsce.

Oprócz Kota i Stocha i do serii finałowej zakwalifikowali się także Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula. Najlepszy z nich okazał się Dawid Kubacki, który zajął 13. miejsce. Na 18. pozycji uplasował się Stefan Hula, a 20. miejsce zajął Piotr Żyła. Poza rywalizacją znalazł się Klemens Murańka, który w pierwszej serii zajął 35. miejsce nie dające kwalifikacji do drugiej.